Szanowni Państwo!

Nasza strona jest w przebudowie, w związku z tym faktem, wszelkie najnowsze informacje i aktualności dostępne są na - Facebooku.

Prosimy o wyrozumiałość - wszystkie informacje na stronie będą na bieżąco uzupełniane.

Dziękujemy także wszystkim Państwu, którzy wspierają nas 1% swojego podatku.

Wszystkich, którzy jeszcze nie rozliczyli się z podatku prosimy o dar serca i przekazanie 1% na KTOZ, abyśmy dalej mogli nieść pomoc tym, którzy nas potrzebują.

Aktualności


28 styczeń 2019

Oświadczenie

W związku z informacjami, które ukazały się na portalu Wp.pl., Wyborcza.pl Kraków, TVN24, dotyczącymi interwencji KTOZ w dniu 24 stycznia, na ul. św Jana w Krakowie, informujemy, że inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pojawili się na miejscu zdarzenia pięć minut od momentu otrzymania zgłoszenia, od razu również rozpoczęliśmy poszukiwania lekarza weterynarii. Na filmie wyraźnie słychać, że inspektorka wyraża obawy, że znalezienie specjalisty może okazać się trudne, jednak zaraz otrzymała informacje, że lekarz jest w drodze. Informowaliśmy o tym świadków zdarzenia, jednocześnie prosząc o zachowanie spokoju. Wezwana Pani Doktor przybyła na miejsce, kiedy koń był przygotowany do transportu. Monitorujemy na bieżąco stan zdrowia zwierzęcia.

19 styczeń 2019

Zaniedbany spaniel

17 styczeń 2019

UWAGA, MATERIAŁ DRASTYCZNY!!!

UWAGA, MATERIAŁ DRASTYCZNY!!!

... Czasem zdarza nam się myśleć, że w naszej pracy nic nas już nie może zaskoczyć, ale kiedy przeczytacie opis wczorajszej interwencji, zrozumiecie, że nawet doświadczonych inspektorów taka sprawa może wyprowadzić z równowagi.
Niestety Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami musi działać zgodnie z prawem i musi polegać na decyzjach organów ścigania. Często jest tak, że mamy związane ręce bo mimo tego, iż Ustawa o Ochronie Zwierząt została znowelizowana, jest w niej dużo "dziur" i niedociągnięć dzięki którym osobom znęcającym się nad zwierzętami uchodzą pewne rzeczy na sucho.

Pierwsza interwencja w jednej z miejscowości w gminie Myślenice odbyła się pod koniec września 2018 r.
Były tam dwa psy w nieciekawych warunkach, była Policja, powiadomiliśmy gminę, jednak według tych instytucji psy miały dobre warunki. Inspektorzy złożyli na Policję zawiadomienie z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, niestety nawet nie wszczęto dochodzenia. Inspektorzy nie zrezygnowali, napisali ponownie do Urzędu Gminy... Niestety według ich opinii zwierzęta są przetrzymywane w bardzo dobrych warunkach. Własciicielka dostała jedynie nakaz wydłużenia łańcuchów i docieplenia bud, oraz zapewnienia psom stałego dostępu do wody i jedzenia.

Dnia 15.01.2019 inspektorzy jadą na miejsce ponownie sprawdzić stan zwierząt.
To co zastają na posesji, na długo utkwi w ich pamięci... Miejsce wygląda jak z koszmaru - dwa martwe, zamarznięte na kość psy a raczej ich zwłoki, w tym jeden znajduje się w garnku (!).

Policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce pokazujemy już martwe "dowody w sprawie", którą tak ekspresowo umorzyli.
Właścicielką psiaków jest osoba, która nie potrafi się zająć sobą a co dopiero zwierzętami. Według niej psy chorowały i "zdechły". Jeden kilka dni temu, drugi ok 2-3 tygodnie temu.
Ale jest też wisienka na torcie - jest nowy piesek - szczeniaczek, zamknięty w prowizorycznym kojcu, na łańcuchu, bez budy, bez wody, bez jedzenia... Pani wzięła od sąsiada, kiedy te "zdechły".
Zabieramy... nie myślimy... porostu działamy... Oczywiście Pani pieska nie odda, bo on ma super warunki....
Psie dziecko w końcu zostało zabrane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, gdzie czeka, aż jemu przynajmniej los się poprawi. Dwa pozostałe pieski dzięki opieszałości urzędników i służb pomocy nie doczekały...

Czego żałujemy? Chyba głównie tego, że w urzędach na stanowiskach są ludzie, których empatia do zwierząt jest schowana gdzieś głęboko lub zostali jej w jakiś sposób pozbawieni. Miejmy nadzieję, że do nich także dotrze ten post, zrozumieją swój błąd i w przyszłości zwierzęta otrzymają swoją szansę na dalsze życie. A my zostajemy z bólem w sercach, że niestety przybyliśmy za późno...

09 styczeń 2019

Interwencja

09 styczeń 2019

Powstrzymajmy razem rzeź dzików!

 

 

02 styczeń 2019

Dzień otwarty w Schronisku

 
 
Przypominamy - już w tą sobotę Dzień Otwarty Schroniska !!
 

24 grudzień 2018

Wesołych Świąt!

Kochani!!!! Życzymy Wam Wesołych oraz Spokojnych Świąt w rodzinnym gronie! Najlepsze życzenia dla Waszych Milusińskich - nie zapominajmy również o tych zwierzakach, które nie mają tyle szczęścia i w tych dniach nie są otoczone opieką kochającego człowieka.

⛄❄🌟🎄

 

21 grudzień 2018

2018-12-24
W dniu 24 grudnia br. biuro KTOZ na Floriańskiej będzie wyjątkowo czynne do godziny 12. Za utrudnienia przepraszamy.

17 grudzień 2018

Dziękujemy! :)

10 grudzień 2018

Pracownik poszukiwany!

Kraków, 12.10.2018 r.

 

 

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

 

poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

 

PIELĘGNIARZ ZWIERZĄT

 

Wymagania:

 

  • wykształcenie minimum średnie ( mile widziane wykształcenie kierunkowe) ,
  • samodzielność,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • dyspozycyjność i elastyczność – praca w systemie zmianowym,
  • odpowiedni stosunek do zwierząt domowych,
  • podstawowa znajomość zachowań zwierząt.

 

Oferujemy:

 

  • ciekawą pracę ze zwierzętami,
  • możliwość rozwoju i samorealizacji,
  • stabilne zatrudnienie.

 

         Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv i listu motywacyjnego na jeden z adresów mailowych : biuro@schronisko.krakow.pl lub ktoz@ktoz.krakow.pl

 

           

            Prosimy o ustosunkowanie się w dokumentach aplikacyjnych do stawianych oczekiwań oraz zawarcie następującej klauzuli: "Na podstawie Ustawy z dnia 10 maja 2018 o ochronie danych osobowych oraz art. 2 i 3 Rozporządzenia PE i RUE nr 2016/679, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w zakresie dla potrzeb procesu rekrutacji"

 

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.