Aktualności


17 luty 2014

Komunikat

Kochani MUSIMY ZAREAGOWAĆ ! LICZYMY NA WAS !

DZIŚ W AUDYCJI '' WIERZĘ W ZWIERZĘ '', RADIO TOK FM,  DOKTOR DOROTA SUMIŃSKA PROSIŁA WSZYSTKICH CZUJĄCYCH I MYŚLĄCYCH LUDZI O ZDECYDOWANY PROTEST PRZECIW PUBLIKOWANIU OBURZAJĄCYCH TEKSTÓW, NAWOŁUJĄCYCH DO BARBARZYŃSTWA , I NOWEGO KOSZMARNEGO OBYCZAJU SPOŻYWANIA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH. TO, NIE TYLKO ARTYKUŁ ''SZCZUR POD BESZAMELEM'', o jakim informowaliśmy Państwa na naszej stronie...Zwierzęta, zaczynają być przedmiotem dowolnych, ANTYLUDZKICH, pomysłów na zysk i rozrywkę. AUDYCJA DZISIEJSZA / 16 luty - niedziela /  JEST ABSOLUTNIE KONIECZNA DO ODSŁUCHANIA. JEŚLI, jest szansa, by dołączyć do protestu przeciw dowolności bestialstwa wobec zwierząt i zadawania im każdego cierpienia jakie wymyśli człekokształtna bestia - TRZEBA BYĆ RAZEM. PANI DOKTOR , SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PANI bezcenną i piękną  pracę, przekazującą szacunek i miłość  na jaką zasługują mniejsi bracia. Dołączamy na cztery łapy ...I SERCE !!!!!

13 luty 2014

Podpisz petycję!

Podpisujmy petycję przeciwko zmianom Rozporządzenia w sprawie minimalnych warunków utrzymania gatunków zwierząt innych niż te, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach UE - w wyniku zmian zostanie zniesiony obowiązek zapewnienia zwierzętom stałego dostępu do wody i zostaną zmniejszone minimalne wymiary boksów

NIE POZWÓLMY NA TO!!!!!!!

Petycję można podpisać tutaj

12 luty 2014

Podpisz petycję w sprawie grzebowiska dla małych zwierząt

Kiedy odchodzą nasi czworonożni przyjaciele, psy i koty, chcemy się z nimi godnie pożegnać, a nie oddawać ich do utylizacji. Nierozwiązany od lat problem braku grzebowiska dla zwierząt w Krakowie stawia mieszkańców w sytuacji bez wyjścia i zmusza ich do łamania prawa.

Dlatego domagamy się od władz Krakowa stworzenia miejsca, gdzie będziemy mogli w godny sposób rozstawać się ze zwierzętami, które były częścią naszego życia, czyniły je lepszym, czasami mniej samotnym.

pobierz i wydrukuj petycję pomóż nam zbierać podpisy.

Petycja w sprawie grzebowiska dla małych zwierząt dostępna jest tutaj

11 luty 2014

Wyniki akcji "Gwiazdka dla Zwierzaka"

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom za coroczny udział w akcji zbiórki karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. W tegorocznej akcji "Gwiazdka dla Zwierzaka" wzięło udział 291 placówek.

Z radością informujemy, że udało Wam się zebrać 22 tony 446 kg
karmy dla psów i kotów

2.535,36 kg karmy suchej dla kotów
12.251,67 kg karmy suchej dla psów
2.642,17 kg konserw dla kotów
4.997,17 kg konserw dla psów


a ponadto:

4.154 posłania
1.965 przysmaków dla zwierząt i zabawek
887 smycze, kuwety i obroże


Laureatów Gwiazdki dla Zwierzaka można poznać tutaj

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji akcji!


11 luty 2014

Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny
z okazji Światowego Dnia Kota

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
 Śródmiejski Ośrodek Kultury
 Stowarzyszenie Siemacha


serdecznie zapraszają
na wyjątkowy koncert z okazji

Światowego Dnia Kota
 18.02.2014 (wtorek) o godz. 18:00

Sala Widowiskowa Stowarzyszenia Siemacha  Kraków, ul Długa 42Wystąpią:

Krzysztof Piasecki
Dave Nilaya
 Łukasz Lech
Franciszek Klimek
Andrzej Nowak


W czasie koncertu odbędzie się także

aukcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt
a na niej niezwykłe przedmioty…


Patronat honorowy Ks. Infułat Jerzy Bryła

wstęp na koncert za dobrowolną darowiznę do puszki kwestarskiej         

10 luty 2014

Koncert z cyklu "hauasujemy"
w krakowskim Klubie Kwadrat zagra The Dumplings!

Koncerty hauasujemy to inicjatywa znanej akcji KarmimyPsiaki, wpierającej schroniska dla zwierząt w całej Polsce. Czym jest KarmimyPsiaki? Zobacz infografikę: www.karmimypsiaki.pl/info . Wspierają nas gwiazdy, osobistości i celebryci, a teraz artyści grają na rzecz Psiaków :-)

więcej informacji tutaj

10 luty 2014

Wyniki wielkiej zbiórki karmy w Tesco

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dziękuje za wyjątkową serdeczność wszystkim nieobojętnym na los zwierząt. Wolontariusze obecni przy koszach z karmą są zachwyceni tak ciepłą reakcją wielu osób otrzymujących nasza ulotkę i zaproszenie do pomocy. Kosze z karmą , także dla kotów jakiej ogromnie nam brakuje, zapełniały się jak zaczarowane. Dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc i nadzieję w dobrych ludzi. Wzruszające i najpiękniejsze podziękowania dla wspaniałej MAMY niepełnosprawnego chłopca, która podarowała dużą porcję karmy oraz niemały datek do puszki kwestarskiej...Przy wydatkach na leki to piękny dar.Powiedziała także, iż jej synek nie weźmie nic do ust zanim nie dadzą wspólnie jedzonka ich wiernemu psu. Dziękujemy paniom, które ofiarowały jeden pełny wózek drogiej karmy, i każdemu kto z uśmiechem ofiarował karmę dla kociąt, szczeniaczków i reszty zwierzaków w naszym schronisku. Dziękujemy Państwu za szlachetne datki do puszki kwestarskiej.

Pragniemy równie serdecznie podziękować pracownikom Tesco przy ul. Kapelanka 56 i przy ulicy Wielickiej 259 za wsparcie akcji oraz wszystkim dzielnym wolontariuszom, którzy przez cały weekend stali przy koszach i chętnie zbierali karmę jakże potrzebną bezdomnym zwierzętom w krakowskim schronisku. 

Z radością informujemy, że udało nam się zebrać:

2059,4 kg suchej karmy dla psów
453,00 kg suchej karmy dla kotów
450,55 kg konserw dla psów
176,42 kg konserw dla kotów


Ponadto zebraliśmy do puszek kwestarskich 2.752,26 zł

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną zbiórkę karmy !!!

06 luty 2014

Pomóż Kubusiowi

Kubuś to koń zimnokrwisty. Prawdopodobnie ma około 15 lat i został przekazany pod opiekę KTOZ. Jego poprzednia właścicielka zmarła. Z racji sędziwego wieku nie była w stanie zapewnić Kubusiowi odpowiednich warunków mimo, że bardzo starała się dbać o konia i jego los nie był jej obojętny. Można nawet powiedzieć, że bardziej dbała o zwierzę niż o samą siebie. Kubuś wygląda bardzo dobrze. Ma gęstą, podciętą i wyczesaną grzywę układającą się w loki. Jest dobrze odżywiony. Niestety Kubuś ponad 3 lata nie wychodził ze stajni.

Kopyta Kubusia są zaniedbane i w bardzo złym stanie. Wymagane jest też zaszczepienie konia i wyrobienie paszportu zastępczego, bez którego nie będziemy mogli wydać go do adopcji.

Jeśli ktoś z Państwa chce pomóc Kubusiowi, można wpłacić darowiznę na nasze konto:

80 1500 1487 1214 8000 9036 0000

z dopiskiem "KUBUŚ"

Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.

 06 luty 2014

Zapraszamy na kolejną akcję adopcyjną kotów
Centrum Kliniczne Zakopiańska WetJuż dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną akcję adopcyjną kotów w Centrum Klinicznym Zakopiańska Wet, która odbędzie się 15 lutego w godzinach 10-14. Jak zwykle podczas akcji będzie możliwość darmowego zaczipowania swojego pupila. Do zobaczenia !!!

05 luty 2014

Światowy Dzień Kota
w Galerii Krakowskiej 16.02.2014
Serdecznie Państwa zapraszamy do Galerii Krakowskiej na obchody Światowego Dnia Kota

16.02.2014  godz. 12.00 - 18.00

Zapraszamy na stoisko Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, gdzie będzie można adoptować koty ze schroniska dla bezdomnych zwierząt

Kotki będzie można adoptować w godz. od 12.00 do 17.00