Aktualności


26 marzec 2015

Pamiętacie Państwo Tusię?

Tak, to ta kotka z niewładnym tyłem, której udało się znaleźć cudowny dom. Jesteśmy przeszczęśliwi ! Dzięki takim finałom mamy pewność, że to, co robimy naprawdę ma sens, że naprawdę ratujemy Zwierzęta. Bez Was sukcesów byłoby o wiele mniej.

Tutaj kilka zdjęć Tusi z nowego domu, jeszcze ciepłe. Tusia dwa dni temu przebyła zabieg sterylizacji, wszystko odbyło się zgodnie z planem, a kotka ma się bardzo dobrze.
 20 marzec 2015

Dziś Dzień Wróbelka

Dziś w dniu astrologicznej wiosny przypada Dzień Wróbelka. Ptak ten jest od dawna uważany za symbol świętowania nadejścia wiosny. Także w dniu, w którym przyroda budzi sie do życia wszystkie wróbelki obchodzą swoje święto.

19 marzec 2015

Jemu to przekaż!!!

Masz nam coś do przekazania?
Przekaż 1% podatku i daj zwierzakom lepsze życie!
KRS 0000044704

19 marzec 2015

Miały chronić przed atakiem kosmitów...

Kto śledzi strony internetowe lokalnych mediów wie, że wczoraj KTOZ brało czynny udział w nietypowej interwencji... Po raz pierwszy spotkaliśmy się z taką "funkcją" psów, jaką zamierzał wyegzekwować ich właściciel. Mianowicie... miały go one chronić przed inwazją kosmitów..

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod linkami wydarzenia przedstawionego przez media:

tvn24


Radio Kraków

Dziennik Polski

18 marzec 2015

Pieskie życie II Edycja
serdecznie zapraszamy

18 marzec 2015

Gehenna podopiecznych Fundacji Anny K.

Gehenna podopiecznych Fundacji Anny K. znajdzie finał w sądzie. Proces dekady już za 3 tygodnie! ( Uwaga zdjęcia drastyczne)

Przed okrucieństwem nie da się uciec. Jest wszędzie wokół nas. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie ze sprawiedliwością. Sprawa Anny K. wraca, jak bumerang. Równo za trzy tygodnie rusza proces, na który czekali wszyscy, z Krakowskiem Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami na czele. Pani Prezes Fundacji Ludzie Zwierzętom w Potrzebie stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za całą krzywdę, jaką wyrządziła zwierzętom. Pod płaszczykiem szczerej chęci pomocy kryły się nie tylko finansowe malwersacje, ale przede wszystkim niewyobrażalne cierpienie zwierząt. Kłaj, Podłęże, Kraków, Wola Batorska, w każdym z tych miejsc zwierzęta przeżywały katusze. Na szczęście udało się je rozpracować inspektorom Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Większość podopiecznych Anny K. nie miała zapewnionej odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Zwierzęta często konały w męczarniach, żeby później rozkładać się w foliowych workach, gdzieś w kącie. Niekontrolowane rozmnażanie się zwierząt na terenie przytulisk powodowało narodziny kolejnego cierpienia i bezdomności. Szczenięta padały na parwowirozę i nosówkę. Na całym terenie były obecne zanieczyszczenia biologiczne, odpady, fekalia,. Zwierzęta musiały funkcjonować na co dzień w „chlewie”. W pomieszczeniach unosił się niewyobrażalny smród odchodów, rozkładających się zwłok i mięsa, jakim żywieni byli podopieczni Fundacji LZP. Zwierzęta męczyła ciągła biegunka oraz wymioty. Ogrom zwierząt przebywał na niewielkich powierzchniach, które nigdy były sprzątane. W Kłaju zwierzęta nie miały dostępu do światła, zamknięte 24 godziny na dobę w ciasnych klitkach. W Podłężu sterta zwłok gniła za domem, który miał służyć za ostoje dla bezdomnych stworzeń. W Krakowie z mieszkania przy jednej z ulic wynoszono wylewające się już zwłoki zwierząt w foliowych reklamówkach. To zaledwie wierzchołek góry lodowej wszystkich zarzutów stawianych przed Anną K. Wszelkie nieprawidłowości ujawnili inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, dzięki czemu oskarżona stanie przed sądem. Mamy nadzieję, że oko sprawiedliwości dostrzeże wszelkie działania krzywdzące dla zwierząt, a sprawcy zostaną ukarani.

Link do interwencji można znaleźć tutaj
 17 marzec 2015

Poszukiwany właściciel psa

Psiaka znaleziono wczoraj w Stróży k/ Myślenic !
Pies nie jest wykastrowany.

Tel. kontaktowy: 694189003

17 marzec 2015

Nieobojętni działają

Aktorzy Teatru Ludowego po niedzielnym spektaklu byli wprost rozchwytywani przez małych teatromanów ! Dzieci mogły robić wspólne zdjęcia z postaciami prozwierzęcej opowieści. Lew, zebra i słoń we własnej osobie. Ależ była frajda i rozgardiasz radosny ! Artyści wrażliwość mają nadzwyczajną... Wszyscy aktorzy teatru kolejny raz powiedzieli: DLA ZWIERZĄT DOŁĄCZAMY !!

Pięknie DZIĘKUJEMY za ten gest. I ... do szybkiego zobaczenia, bo nasze psiaki przyjadą ... do kawiarnianego, teatralnego, ogródka ... znaleźć swoich ludzi.

Oczywiście na czele z osobistym podaniem każdemu z artystów łapy. A Panu Dyrektorowi pięknym zaszczekaniem w podziękowaniu za Przyjaciół.

Każde spotkanie w TEATRZE LUDOWYM ŁĄCZY LUDZI. Wspólnym pomaganiem i uśmiechem. Mimo, że dzień pełen wrażeń już się skończył na pewno zmienił świat ...

Świat psich oczu, patrzących zza schroniskowych krat, jakim nie trzeba słów. Oczy skrzywdzonych zwierząt mówią zawsze jedno: URATUJ MNIE.

Nawet, gdy rany jeszcze się goją, a ogon merda nieśmiało ... w oczach naszych psów jest przysięga: wiem, ŻE LUDZIE SĄ DOBRZY.
 17 marzec 2015

Finał "Gwiazdki dla Zwierzaka"

12 marca obyło się uroczyste wręczenie certyfikatów okolicznościowych przedszkolakom i uczniom wygranych placówek oświatowych biorących udział
w „Gwiazdce dla Zwierzaka 2014”.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom
i osobom zaangażowanym w akcjęwięcej zdjęć tutaj

17 marzec 2015

Serdecznie dziękujemy

Serdecznie dziękujemy Firmie Biuroplus za przekazanie w darowiźnie
papieru biurowego. Jak zwykle możemy na Państwa liczyć.