Aktualności


08 czerwiec 2015

Masza

Następny porzucony szczeniak. Masza to ok. 4 miesięczna sunia znaleziona pod lasem w wysokiej trawie. Leżała tak przyklejona do ziemi i nie chciała się ruszać. Ktoś wyrzucił ją koło schroniska, nawet nie miał odwagi jej oddać w ręce pracownikom. Nie wiadomo co by było, gdyby wolontariuszki nie poszły w te wysokie trawy z psami na spacer. Mała znajduje się w bardzo awaryjnym domu tymczasowym, który nie może jej długo trzymać u siebie. Szukamy Maszce domu który jej nie porzuci. Domu który zapewni szczeniakowi takie życie jakiego do tej pory nie znała, gdzie będzie psem wychuchanym i pieszczonym. Masza docelowo będzie psiakiem średnim. Szacujemy, że będzie ważyć ok. 10-15 kg. Jest pełna optymizmu, przeżywa wszystko co się wokół niej dzieje.
Nieśmiało macha ogonkiem, bardzo lubi przebywać obok człowieka. W domu tymczasowym mieszka z innymi psami i świetnie się z nimi dogaduje. Jest bardzo mądrą suczką, uczy się załatwiać potrzeby na zewnątrz choć i wpadki są nieuniknione.

Jeżeli chcesz zaadoptować Maszę, zadzwoń, udzielimy wszelkich informacji. Pamiętaj jednak, że biorąc szczeniaka zobowiązujesz się do opieki nad nim przez kilkanaście lat. Nowy właściciel Maszy proszony będzie o podpisanie umowy adopcyjnej. Nie wydajemy psów na łańcuch ani do kojca.
Telefon w sprawie adopcji: 698 684 638

 

05 czerwiec 2015

Dla Schroniska w Busku Zdroju

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ponownie przekazało ponad tonę psiej karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Busku Zdroju. Cieszymy się, że moglismy znowu pomóc potrzebującym zwierzetom i schronisku, które ma być wkrótce zamknięte.


03 czerwiec 2015

Pamiętajmy o zwierzętach w upalne dni

Przypominamy, że nasze psy i koty źle znoszą upały. Żeby ich nie narazić na przegrzanie w konsekwencji na udar cieplny a nawet śmierć pamiętajmy że: staramy się nie wychodzić z naszymi pupilami pomiędzy godzinami 10:00 a 16:00; zabieramy na spacer, zwłaszcza dłuższy, bidon z wodą i mokry ręcznik (możemy nim schłodzić psa);

pod żadnym pozorem nie zostawiamy zwierząt w miejscach nasłonecznionych: pokojach, wybiegach, klatkach a zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie, nawet z uchylonymi szybami (temperatura w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 50o C i to w przeciągu kilkunastu minut); na zakupy idziemy sami, a psa zostawiamy w domu;

szczególnie narażone na przegrzanie są psy z krótką ciemną sierścią, szczeniaki, szczenne suki, otyłe i starsze; w domu, na wybiegu, w klatce nasze zwierzęta muszą mieć dostęp do dużej ilości wody do picia.

Objawy przegrzania, udaru cieplnego:
nasilone ziajanie;
szybkie i płytkie oddechy;
blade lub szare (nawet sine) błony śluzowe;
przyspieszenie akcji serca (prawidłowe tętno u dorosłych psów wynosi: u dużych 70-100, średnich 80-130, a małych 90-160 uderzeń na minutę).
hipertermia, czyli podniesienie temperatury ciała powyżej 41oC;
stopniowa utrata przytomności, śpiączka, drgawki,

Podstawowa pierwsza pomoc:
przenosimy psa w chłodniejsze miejsce;
kładziemy na boku i delikatnie prostujemy szyję:
sprawdzamy czy język nie blokuje wejścia do gardła;
stopniowo schładzamy zwierzę zaczynając od głowy i szyi (możemy położyć mokry ręcznik na głowie i szyi, stopniowo polewamy psa letnią wodą, nie zimną);
jak najszybciej dostarczamy psa do lecznicy;
pamiętajmy, że transport psa powinien przebiegać w odpowiednich warunkach (na tylnym siedzeniu, zapewniamy stałą cyrkulacje powietrza, otwieramy okna lub włączamy klimatyzację, staramy się uprzedzić lecznicę, że wieziemy psa z udarem cieplnym)
pamiętajmy, że nagłym ochłodzeniem (wrzucenie do wody) pojeniem na siłę, podawaniem leków możemy zwierzęciu zaszkodzić.

Jeśli zauważymy, że nieodpowiedzialna osoba naraża zwierzę na przegrzanie (na wybiegu, w klatce, w samochodzie) reagujmy natychmiast dzwoniąc pod numer 112. Dyspozytor podejmie stosowne działania.

03 czerwiec 2015

Nakarm zwierzaka w Schronisku

POLUB NAS I POMAGAJ ZWIERZAKOM W AKCJI
"NAKARM ZWIERZAKA W SCHRONISKU"

Każdemu z nas przyda się biała koszulka, w której przetrwamy upały. A każdemu ze zwierzaków ze schroniska przyda się miska wypełniona jedzeniem. Co łączy koszulkę i zwierzaki ze schroniska?


Akcja NAKARM ZWIERZAKA W SCHRONISKU
organizowana przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we współpracy z Nadrukomatem.
PRZYŁĄCZ SIĘ
http://nadrukomat.com/nakarm-zwierzaka-pies-schronisko-dla-bezdomnych-zwierzat-w-krakowie.html

http://nadrukomat.com/nakarm-zwierzaka-kot-schronisko-dla-bezdomnych-zwierzat-w-krakowie.html


CEL AKCJI: Zakup karmy dla psów i kotów ze schroniska w Krakowie
POMAGAJ NA DWA SPOSOBY:
1. KUP KOSZULKĘ Z NASZYM NADRUKIEM
Każda kupiona koszulka pozwoli na zakup karmy dla psów i kotów ze schroniska. Jedna koszulka to minimum pięć nakarmionych mordek i pyszczków.
2. WYPROMUJ AKCJĘ WŚRÓD ZNAJOMYCH.
Udostępnij informacje o akcji na swojej osi czasu na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Zachęć znajomych do wsparcia zwierzaków ze schroniska i propagowania idei pomocy.
NADRUKOMAT. NADRUKI, KTÓRE DZIAŁAJĄ.

28 maj 2015

Majówka u Chromego

Serdecznie zapraszamy na "Majówkę u Chromego", która odbędzie się już w najbliższą sobotę w Parku Decjusza. Podczas imprezy będzie można kupić obrazy malarskie "Ważka" i tym samym wspomóc opiekę nad psami Pani Magdy. Nie może tam Was zabraknąć.

27 maj 2015

Koniec kociej swawoli :D

Od dziś nasze mruczki można 'podglądać' on-line.
Kamera dostępna na stronie www.wirtualneschronisko.pl, oraz na stronie głównej Schroniska www.schronisko.krakow.pl

27 maj 2015

Koty dziękują

Bardzo dziękujemy Auchan Bonarka za akcję zbiórki karmy dla kotów.

Dzięki temu uzbieraliśmy w sobotę 4 kosze dobroci dla kociej niedoli. Schronisko jest wciąż pełne. Koty prześladowane, błąkające się w wielu miejscach potrzebują pomocy tak jak wolnożyjące, które opiekujemy, przekazując karmę osobom pomagającym im przetrwać. Z przykrością słyszymy, że mit o naturalnej selekcji jest wciąż powszechny …

Wolontariuszka przy stoisku z karmą cieszyła się, gdy po komunikacie o naszej zbiórce klienci od razu przychodzili wziąć ją z półki, by pomóc.

Dziękujemy każdemu za szlachetny gest, prosząc wszystkich z Państwa o wspieranie pomocy kotom, których życie jest tak często sponiewierane bezdusznością.

W biurze na Floriańskiej pomagamy w sterylizacji, niechciane kocięta znajdowane w piwnicach, na działkach na odludziu i w centrum miasta niczym nie zasłużyły na swoje bezbronne cierpienie. Wciąż wierzymy, że wspólnie uda się to zmienić. Karmy dla mruczków brakuje nam zawsze.

Można przekazać ją w naszym biurze każdego dnia, czasem właśnie tak się dzieje. Każdy gest, najmniejszy dar jest znakiem przeciw okrucieństwu. Nasza  wolontariuszka Ewa jest naprawdę niezastąpiona ! Choć podobno jej  kocie uszy też maja znaczenie ...

Podczas akcji zebraliśmy:

karma sucha dla kota 198,55 kg
konserwy dla kotów 86,31 kg
karma sucha dla psów 141,3 kg
konserwy dla psów 17,97 kg
 

22 maj 2015

Blizard wciąż prosi o pomoc

Ostatnie wpływy zaksięgowaliśmy 15.05.2015 i było to łącznie 200 zl, dlatego obniżamy ponownie kwotę zbiórki na siępomaga. Jednak dalej brakuje nam pokaźnej sumy, a Blizard wciąż czeka u handlarza. Chcielibyśmy odkupić go jak najszybciej, ale bez Państwa pomocy jak zwykle się nie obejdzie.

https://www.siepomaga.pl/r/blizardktoz

Bardzo prosimy o pomoc, nawet najdrobniejsza wpłata zbliża nas do odkupienia Blizarda i zapewnienia mu najlepszej opieki
 

21 maj 2015

Zbiórka karmy w Auchan

W najbliższą sobotę zapraszamy serdecznie na zbiórkę karmy do Auchan Bonarka ! Jak zwykle będziemy z ulotkami, wizytówkami, czekając na Państwa hojny gest dla naszych podopiecznych. Potrzebujemy głównie karmy dla kotów w każdej postaci, zarówno suchej, jak i mokrej. Dla psiaków doskwiera nam brak mokrego pokarmu, w puszkach.

Liczymy na Państwa, jak zawsze. Nie zawiedziecie, prawda ?

P.S. Pilnie potrzebujemy na tę akcję wolontariuszy chętnych do pomocy. Prosimy zgłaszać się do biura KTOZ osobiście lub telefonicznie, zgłaszając swoją dyspozycyjność między godzinami 10.00 - 20.00
 

21 maj 2015

Szczęśliwy Will....teraz Dolar

Podczas pikniku na Błoniach pani Jolanta z mężem zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia ...

Z wzajemnością jak się okazuje, bo w swoim nowym domu zamiast błogiego lenistwa … pomaga gotować i zmywać naczynia opierając łapki o zmywak, bacznie obserwując czy pani dobrze idzie praca. Pan już planuje szkolenie i mnóstwo przygód w szkole dla psów K-9, gdzie się wybierają.

Odwiedził nas szczęśliwy pies … jeszcze parę dni temu NICZYJ. WARTO POMAGAĆ...

Przekazaliśmy nowym właścicielom wyprawkę ufundowaną przez AQAEL Zoo Bronowice z super szczotką do pielęgnacji sierści. Dziękujemy.