Aktualności


30 styczeń 2017

Szkolenie dla wolontariuszy

Osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy 1.02.2017 godz. 11.00 lub 4.02.2017 godz. 11.00 do Schroniska ( ul. Rybna 3) na szkolenie wprowadzające. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia ( lub mająca 16 lat i pisemną zgodę rodziców),
która ma możliwość :
- regularnego przychodzenia (najlepiej w tygodniu, gdyż w soboty i niedziele bywa naraz bardzo dużo osób)
- poświęcenia ok 20 godzin na miesiąc na wolontariat
Prosimy zabrać ze sobą:
- długopis
- jeśli ktoś ma możliwość to wydrukowaną i uzupełniona już ankietę ze strony KTOZ http://ktoz.eadopcje.org/pliki/Ankieta%20wolontariat.pdf
- zdjęcie do legitymacjiOsoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy 1.02.2017 godz. 11.00 lub 4.02.2017 godz. 11.00 do Schroniska ( ul. Rybna 3) na szkolenie wprowadzające. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia ( lub mająca 16 lat i pisemną zgodę rodziców),
która ma możliwość :
- regularnego przychodzenia (najlepiej w tygodniu, gdyż w soboty i niedziele bywa naraz bardzo dużo osób)
- poświęcenia ok 20 godzin na miesiąc na wolontariat
Prosimy zabrać ze sobą:
- długopis
- jeśli ktoś ma możliwość to wydrukowaną i uzupełniona już ankietę ze strony KTOZ http://ktoz.eadopcje.org/pliki/Ankieta%20wolontariat.pdf
- zdjęcie do legitymacji

20 styczeń 2017

Poszukiwany

17 styczeń 2017

Praca dla lekarza weterynarii w Krakowie

PRACA DLA LEKARZA WETERYNARII W KRAKOWIE:

 

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie poszukuje lekarza weterynarii do pracy w lecznicy.

OCZEKIWANIA:

 • umiejętność pracy w zespole,

 • przestrzeganie procedur oraz egzekwowanie ich od podległych pracowników,

 • dyspozycyjność (praca dwuzmianowa w systemie ciągłym),

 • odporność na stres,

 • umiejętność organizacji swojej pracy,

 • wysoka empatia w stosunku do zwierząt.

OFERUJEMY :

 • umowa o pracę,

 • wysokie wynagrodzenie,

 • prywatną opieka medyczna,

 • pracę w młodym, ambitnym zespole,

 • możliwość zdobycia dużego doświadczenia zawodowego,

 • możliwość ciągłego podnoszenia swoich umiejętności poprzez dofinansowanie do szkoleń podnoszących kwalifikacje,

 • praca na sprzęcie wysokiej jakości.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv i listu motywacyjnego na jeden z adresów mailowych: biuro@schronisko.krakow.pl lub ktoz@ktoz.krakow.pl

Prosimy o ustosunkowanie się w dokumentach aplikacyjnych do stawianych oczekiwań oraz zawarcie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883)."

17 styczeń 2017

Informacja

W związku z licznymi telefonami do biura KTOZ informujemy, że Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie bierze udziału w akcji wyłapywania psa w dniu dzisiejszym na terenie obozu Płaszów.

11 styczeń 2017

Koncert Charytatywny z okazji Światowego Dnia Kota
serdecznie zapraszamy

Serdecznie Państwa zapraszamy na coroczny Koncert Charytatywny z okazji Światowego Dnia Kota. Informujemy, że bilety na koncert do nabycia w biurze KTOZ przy ulicy Floriańskiej 53 już od piątku 13 stycznia 2017 r.

Gość specjalny Olaf Lubaszenko

07 styczeń 2017

Uwaga

Kochani, ponieważ temperatury nie puszczają a mamy informacje, że ludzie nie mogą się do nas dodzwonić informujemy, że w weekend nasze biuro niestety nie pracuje. WSZYSTKIE INTERWENCJE, prosimy zgłaszać na policję lub straż miejską. Jeśli zwierzę będzie potrzebować pomocy oni zawiadomią Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, które będzie mogło przyjechać po potrzebujące zwierzę.
Kontakt do schroniska: 12 429 74 72

 

07 styczeń 2017

Psy w Schronisku

W związku z zapowiedziami meteorologicznymi przewidującymi, iż mrozy utrzymają się jeszcze kilka dni w dniu dzisiejszym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie zebrał się Zarząd KTOZ, w celu omówienia sytuacji psów znajdujących się w boksach zewnętrznych.
Wszystkie zwierzęta, które można było umieścić w boksach wewnętrznych, zostały tam przeniesione, jednak na zewnątrz zostało jeszcze kilkanaście psów, głównie te w typie husky czy te z długą sierścią i grubym podszerstkiem. Zalecono, aby psom pozostałym w zewnętrznych boksach maksymalnie zabezpieczyć budy i kojce. Jednak najlepszym wyjściem byłoby zabranie ich choćby na czas tych mrozów do domów/garaży/pomieszczeń. Jeśli ktokolwiek z Państwa ma taką możliwość, żeby nam w ten sposób pomóc, zachęcamy do kontaktu ze schroniskiem (tel. 12 429 74 72 lub 12 429 92 41).
Kierownik cały czas przebywa na miejscu i wraz z pracownikami zabezpiecza kojce.
Prosimy o udostępnianie tego postu, żeby dotarł do jak największej liczby osób.


07 styczeń 2017

Zaginął Bruno

W miejscowości Węgrzce Wielkie koło Wieliczki​ w dniu 31 grudnia miedzy 19 a 20 wieczorem, zaginął Bruno - ​psiak do kolana, bardzo​ przyjazny i łagodny. Prawdopodobnie wydostał się pod furtk​ą. Ma ponad rok, na szyi bezową obrożę z nr telefonu od wewnątrz. Właściciele bardzo się o niego martwią. Kontakt pod nr​ 784 097 250​ oraz w KTOZ w godzinach pracy biura 12 429 43 61​

06 styczeń 2017

Zabójcze mrozy

W związku z pojawiającymi się prognozami pogodowymi zapowiadającymi srogie mrozy, zwracamy się do Was z prośbą o to by zadbać w szczególny sposób o swoich czworonośnych przyjaciół.

PAMIĘTAJMY:

- Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby wpuszczenie psa do domu lub garażu, bądź innego pomieszczenia, gdzie będzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi.
- Jesli nie mozemy zabrać psa do domu, zapewnijmy mu ocieploną budę, do której załadujmy dużą ilość słomy, która zdecydowanie się lepiej sprawdza niż koce czy kołdry, gdyż nie nasiąka wilgocią.
- Zapewnijmy zwierzakom dużo ruchu, gdyż jego brak to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa, dlatego najlepiej zwolnijmy je z łańcucha.
- Ponieważ podczas mrozów woda szybko zamarza, dodajmy do wody kilka ml oleju lub oliwy.
- Zapewnijmy psom co najmniej jeden ciepły posiłek.
Pamiętajmy również o innych zwierzętach takich jak koty wolno żyjące w miastach. Dzięki nim możemy łatwiej walczyć ze szczurami. Zapewnijmy więc kotom wejście do piwnic lub korytarzy w trudnym okresie zimowym.

Jeśli widzicie zwierzę znajdujące się w złych warunkach, bez możliwości odpowiedniego schronienia, DZWOŃCIE do nas.
PAMIĘTAJMY , zgodnie z Art. 9. pkt 1. Ustawy o Ochronie Zwierząt

„ Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”.
Nie bądźmy obojętni!!!! Wasz telefon może uratować życie. Dla tego psiaka niestety pomoc przyszła o jeden dzień za późno http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualnosci/pies-trzymany-na-lancuchu-zamarzl-w-centrum-szczecinka-drastyczne-zdjecia

30 grudzień 2016

Podsumowanie roku

Szanowni Państwo. Podsumowując rok 2016, chcieliśmy Państwu przedstawić krótko nasze koszty związane z działalnością statutową oraz ilość wykonanych interwencji.

W 2016 roku inspektorzy wykonali  4422 interwencji. Bardzo Państwu dziękujemy za reagowanie na krzywdę zwierząt i zgłaszanie nam takich sytuacji, abyśmy mogli polepszyć ich los. W liczbę interwencji, nie wliczamy tych wykonanych przez kierowców schroniskowych. Jak co roku pomagamy najuboższym w opiece i karmieniu ich psów i kotów. Na cel leczenia zwierząt wydaliśmy w tym roku 149 709,30 zł

Ilość osób pobierających karmę dla swoich podopiecznych oraz dla kotów wolno żyjących stale wzrasta. W ciągu całego roku wydaliśmy 17 564,018 kg

W ramach wykonywania interwencji poza Gminą Kraków, a co za tym idzie ratowaniem i odbieraniem skrajnie zaniedbanych zwierząt ze złych warunków oraz umieszczaniem ich w pensjonatach dla zwierząt (z uwagi na podpisana umowę z Urzędem Miasta Krakowa zwierzęta spoza Gminy Kraków nie mogą być umieszczane w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie) oraz utrzymywaniem koni uratowanych przed pójściem na rzeź wydaliśmy na ich utrzymanie 343 060,74 zł.

 

Serdecznie dziękujemy tym co pomogli nam zrealizować nasze cele. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bez Was nie udało by nam się. Mamy nadzieję, że będziecie z nami również w przyszłym roku i razem uratujemy jeszcze więcej zwierząt.

 

Życzymy Państwu Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2017