KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Psy z Czarnochowic15.04.2016

W piątek, inspektorzy pojechali do Czarnochowic w gm. Wieliczka gdzie ze zgłoszenia wynikało, że psy są przetrzymywane w zamknięciu w starej szopie.
Po dotarciu na miejsce, okazało się, że na posesji nie zastano nikogo, jednak z szopy faktycznie słychać było szczekanie psów.
Wezwano na miejsce patrol Policji, która szybko ustaliła miejsce przebywania właściciela i przywiozła go na miejsce.
Poproszono go o otworzenie szopy. Okazało się, że są tam zamknięte trzy psy które jak sam właściciel powiedział, nie są wypuszczane bo uciekają i gryzą okolicznych mieszkańców a posesja nie jest ogrodzona.
Psy nie miały światła były przestraszone, ale w miskach znajdowała się woda i jedzenie.
Powiadomiono Urząd Gminy Wieliczka, że trzeba odebrać psy, gdyż właściciel jak sam powiedział, nie ma środków na ich trzymanie a wszystkie przygarnął, bo się błąkały po wsi.
Pracownik UG Wieliczka powiedział, że nie ma jak przyjechać, bo zawsze jeździ ze strażą miejską a oni dziś zabezpieczają jakąś imprezę, jednak postara się jakoś dotrzeć na miejsce.
Kiedy osoba z gminy nie przyjeżdżała dość długo, Policjanci zaproponowali, że może podjadą po tego pracownika, ale kiedy inspektorzy zadzwonili do UG, od innego pracownika usłyszeli, że osoby zajmującej się tymi sprawami niestety nie ma a telefonu do kolegi nie posiada.
Pracownicy Urzędu Gminy, po raz kolejny udowodnili, że zwierzęta się dla nich nie liczą.
Właściciel jest osobą starszą i schorowaną, nieporadną życiowo kilkakrotnie zwracał się do gminy z prośbą o pomoc w naprawie ogrodzenia, by mógł wypuszczać psy na posesji, jednak nikt z Urzędu Gminy nie był zainteresowany pomocą Panu.
Tym razem nie składamy zawiadomienia o znęcanie się, tylko zawiadomienie o nie wykonanie czynności służbowych przez pracownika gminy.
Psy zostały odebrane w trybie artykułu 7 z Ustawy o Ochronie Zwierząt i zabezpieczone.

Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ