KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Ponownie BolesławDnia 25.10.2016 r inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ponownie udali się na interwencję do miejscowości Bolesław, gdzie poproszono Powiatową Inspekcję Weterynaryjną w Olkuszu, aby podjęła działania dotyczące jeszcze trzech owczarków na posesji, z której inspektorzy w dniu poprzednim zabierali sukę w stanie agonalnym.
Inspektorzy PIW podjechali na miejsce dokonując czynności służbowych, jednak inspektorom KTOZ nie pozwolono wejść na posesję. PIW zakańczając inspekcję, powiadomili inspektorów KTOZ, że pisemnie zostaną powiadomieni o kontroli.
Następnie inspektorzy udali się do miejscowości Sułoszowa, gdzie zameldowany jest właściciel psów z Bolesławia (w tym tej suki, która dzień wcześniej musiała zostać uśpiona z powodu skrajnego zagłodzenia i ogólnego wyniszczenia organizmu). Mieli na celu sprawdzić czy na w/w posesji nie przebywają jakieś psy w tragicznych warunkach.
Inspektorzy pouczeni przez Policję , iż rodzina tego Pana jest agresywna, od razu wezwali asystę Policji.
Wraz z funkcjonariuszami inspektorzy weszli na posesję i zastali tam czarnego starszego psa w czymś co miało być budą ( parę pustaków poukładanych na sobie), na ziemię rzucona była jakaś stara szmata a długość łańcucha nie przekraczała 1 metra. W miskach nie było wody ani żadnego jedzenia.
Przy drugiej budzie w głębi podwórka na ok 1,5 metrowym łańcuchu przebywał podrostek owczarka niemieckiego (według naszej opinii ok 9-cio miesięczny). Psiak także nie miał dostępu do wody i był bardzo przerażony. Kiedy inspektorzy próbowali podejść do niego, maluch reagował paniką a na tyle, na ile pozwalała długość łańcucha próbował się wcisnąć w każdy kąt.
Na posesji nie zastano nikogo, lecz nagle podszedł mężczyzna, który oświadczył, iż na tej posesji mieszka jego babcia, której aktualnie nie ma w domu, ale psy należą do jego ojca, który jest teraz „na wyjeździe”. Po tym oświadczeniu spisano protokół i inspekcję zakończono. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami składa wniosek na Policje o ukaranie właściciela z art.37 Ustawy o Ochronie Zwierząt i przepadek psów.
Do sprawy wrócimy w najbliższym czasie.

Więcej zdjęć:


Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ