KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Pies z Zalasu08.04.2016

Zostaliśmy poproszeni przez Policję z Krzeszowic o podjęcie wspólnej interwencji jaka została im zgłoszona w miejscowości Zalas.

Na miejscu zastaliśmy psa w nie ocieplonej budzie, śpiącego na mokrych deskach.
Poproszono właściciela o wyciągnięcie psa z budy. Oczom inspektorów ukazał się bardzo wychudzony i wyniszczony psiak, na pytanie dlaczego jest taki chudy, właściciel stwierdził, ze pies: „nie chce jeść” (w misce był chleb z wodą, chyba tylko dlatego, że dzień wcześniej była tam policja i kazała nakarmić psa).
Na pytanie, czy był z psem u weterynarza, stwierdził, że nie ma po co ? Kiedy padło pytanie czemu pies znajduje się w nie ocieplonej budzie, przecież jest zimno, właściciel odpowiedział: „ E tam zimno przecież wiosna”.

Kiedy inspektorzy zaproponowali, żeby zrzekł się psa, bo chcą go zabrać, pan spytał „po co zabierać, niech sobie tu zdechnie”
Na miejsce zostali wezwani urzędnicy z Urzędu Gminy Krzeszowice, którzy przychylili się do decyzji inspektorów o konieczności odbioru psiaka. Właściciel w końcu podpisał zrzeczenie zwierzęcia i pies został zabrany do schroniska w Racławicach z którym Gmina ta ma podpisaną umowę na przetrzymywanie bezdomnych zwierząt.

Chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania dla Urzędu Gminy w Krzeszowicach, Policjantów z Komisariatu w Krzeszowicach oraz dzielnicowego z Zalasu, za godną podziwu postawę i wrażliwość na los skrzywdzonych zwierząt. Gdyby wszystkie Gminy i Komisariaty tak współpracowały, udało by się wspólnie uratować większą ilość pokrzywdzonych zwierząt.

Bank BGŻ
83 2030 0045 1110 0000 0390 3540
z dopiskiem "INTERWENCJE"
numer do wpłat zagranicznych
GOPZPLPW 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ