KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Pies z Płaszowa25.03.2016

Czasem ludzie krzywdzą zwierzęta bo taka jest ich natura, czasem przez nienawiść do zwierząt a czasem przez nieświadomość. Jest jednak jeszcze jedna grupa ludzi, którzy doprowadzają do cierpienia zwierzęcia z powodu biedy i tak było w tym przypadku.
Do biura KTOZ zadzwoniła Pani zaniepokojona stanem zdrowotnym psa, którego właśnie zauważyła na jednej z posesji w okolicach dworca w Płaszowie. Wg zgłaszającej pies miał wyglądać bardzo źle, miał być wyłysiały i bardzo wychudzony. Ponieważ zgłoszenie brzmiało bardzo drastycznie, inspektorzy natychmiast udali się na miejsce. Po przyjeździe pod wskazany adres, okazało się, że psa nie ma przed domem wskazanym nam w interwencji. Jednak po chwili z domu wyszedł mężczyzna, więc inspektorka zaczęła wypytywać o psa, który miał być widziany godzinę wcześniej. Okazało się, że pies należy do kobiety mieszkającej w tym domu, jednak nie ma jej obecnie, gdyż jest w pracy. Wyszła do nas siostra właścicielki, która na naszą prośbę wypuściła z domu cel naszej interwencji.
Okazało się, że zgłaszająca wcale nie przesadziła opisując stan psa. Psiak okazał się być 15-to letnia bardzo chorą sunią, prawie całkiem wyłysiałą i dość mocno wychudzoną. Wg słów właścicielki, która po jakimś czasie dotarła na miejsce, sunia od jakiegoś czasu zaczęła tracić sierść i całe jedzenia które dostawała przez nią jakby „przelatywało”. Niestety pani nie stać było na jakiekolwiek wizyty u lekarza, gdyż jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Po podwórku i „obejściu” widać było, ze tej kilkupokoleniowej rodzinie mieszkającej tam nie powodzi się zbytnio.
Pani podpisała zrzeczenie psa na rzecz KTOZ i ze łzami w oczach pożegnała się z sunią.
Na tę chwilę suczka jest diagnozowana, ale rokowania są bardzo kiepskie. Poza wyłysieniem i dość dużym wychudzeniem, suczka ma bardzo dużego guza – prawdopodobnie nowotworowego, jednak jej stan nie pozwala na razie na przeprowadzenie zabiegu.
Nie mamy pojęcia jak się sprawa zakończy, gdyż guz wymaga pilnej operacji, lecz stan suni nie powala nam na przeprowadzenie jej.
Jeśli ktoś z Państwa może pomóc w leczeniu suni, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem „SUNIA Z GUZEM”.
Bank BGŻ

83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

numer do wpłat zagranicznych

GOPZPLPW 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ