KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Pies z Liszek.08.04.2016

Inspektorzy otrzymali zgłoszenie, że w gminie Liszki znajduje się pies bez budy, przywiązany sznurkiem do kraty piwnicznej, a właściciele nie byli widziani od około tygodnia.
Osoba zgłaszająca sama dokarmia tego psa i donosi mu wodę.
Po przyjeździe na miejsce inspektorzy zobaczyli psa maści biało-rudej, na bardzo splątanej krótkiej smyczy, leżącego na gołej ziemi we własnych odchodach bez wody i jedzenia. Wokół zwierzęcia było pełno much, nie wspominając o tym, że nie było żadnego zadaszenia ani schronienia chroniącego psa przed deszczem czy słońcem. Na ziemi leżała siatka z cebulą i spleśniały bochenek chleba.
Inspektorzy wezwali na miejsce patrol policji z Zabierzowa, oraz powiadomiono Urząd Gminy Liszki.
Dzięki pomocy sąsiadów, udało się ustalić kto jest właścicielem domu, oraz kto jest właścicielem psa. Okazało się, że pies należy do osoby wynajmującej dom.
Świadkowie stwierdzili, że pies jest wiązany ciągle, co najmniej od jesieni i robi się coraz bardziej agresywny – prawdopodobnie z powodu braku kontaktu z człowiekiem, oraz ze strachu i głodu.
Wg słów sąsiadów, właściciel co jakiś czas rzucał psu przez okno spleśniały chleb i gdyby nie sąsiedzi to pies dawno już by umarł z głodu.
Po ustaleniu tych faktów i obejrzeniu warunków, wspólnie z urzędnikami z UG Liszki, została podjęta decyzja o odbiorze psa. Ponieważ gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem w Bolesławiu, wezwano pracownika, który odtransportował psa do schroniska.
Zostało też złożone zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa .
Należy wspomnieć fakt, że urzędnicy z Urzędu Gminy Liszki, stanęli na wysokości zadania i bardzo profesjonalnie podeszli do sprawy.

Więcej zdjęć:
Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ