KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Iwanowice Dworskie09.02.2016

Inspektorzy będąc na interwencji w jednej z miejscowości niedaleko Krakowa, udali się do sołtysa wsi celem zapytania o jednego z mieszkańców.  Niestety sołtys nie mógł z nimi rozmawiać, ale na posesji inspektorzy zauważyli 3 psy w złych warunkach. Na pytanie inspektorów, dlaczego psy przebywają w takich warunkach, żona sołtysa stwierdziła, że maja dobrze i żeby inspektorzy lepiej poszli po wsi zobaczyć jak inni trzymaj psy. Nie chciała podjąć rozmowy na temat poprawy warunków bytowych psów, dlatego tez inspektorzy wezwali na miejsce patrol Policji.
Na posesji była jedna mała biała suczka, przywiązana na łańcuchu bez budy i wody. Właścicielka oświadczyła, że na noc pies zabierany jest do chlewu. Inspektorzy pouczyli, iż pies uwiązany na łańcuchu musi mieć ocieplona budę i stały dostęp do wody. Druga suczka w typie owczarka była na krótkim łańcuchu owiniętym bezpośrednio na szyi, nie miała wody, za schronienie służyło wejście do szopy, a wokół miejsca przebywania psa było pełno odchodów świadczących, że pies nie jest spuszczany z łańcucha.  
Mały, czarny, krótkowłosy pies, był na krótkim łańcuchu, również okręcony bezpośrednio na szyi. Buda była prowizoryczna, stworzona z kilku dziurawych desek a za dach służyła położona blacha. Żenujące zawsze jest to, że osoby, które powinny dawać dobry przykład, same zaniedbują zwierzęta. Sołtys powinien świecić przykładem i sam zwracać uwagę ludziom na wsi jeśli trzymają zwierzęta w złych warunkach.
W obecności Policji Pani Sołtys podpisała zobowiązanie poprawy warunków bytowych zwierząt, a inspektorzy napisali pismo do gminy o rekontrolę po 14 dniach i wysłanie dokumentacji z tej kontroli do biura KTOZ.

Policjantka obecna na miejscu stwierdziła, że skoro nie ma zimy, pies nie musi mieć ocieplonej budy. Inspektorzy odparli, iż widocznie policjant nie posiada wiedzy z Ustawy o Ochronie Zwierząt, bo buda ocieplona w zimie grzeje, a w lecie chroni przed upałami, gdyż styropian miedzy deskami jest jak termos. I jak tu walczyć z polska wsią jak przedstawiciele organów ścigania nie znają przepisów.​
Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ