KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Interwencja w BolesławiuDnia 24.10.2016 r inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami udali się na interwencję do miejscowości Bolesław. Według osoby zgłaszającej interwencję, psy znajdujące się pod wskazanym adresem przebywają w złych warunkach bytowych, dodatkowo również właściciel psów prowadzi sprzedaż szczeniaków owczarka niemieckiego.
Po przyjeździe na miejsce, na terenie posesji inspektorzy zobaczyli kojec z trzema psami, w kojcu znajdowały się dwie budy, brak było misek z wodą i jakiekolwiek pożywienia.
Ponieważ teren był nieogrodzony, inspektorzy udali się bezpośrednio pod drzwi budynku mieszkalnego. Przy domu znajdowała się psia buda wyglądająca na spaloną. (W pobliżu budynku znajdowały się kojce z psami w typie owczarka niemieckiego, jednak o tym napiszemy przy opisie kolejnej interwencji.)
Gdy inspektorzy podeszli bliżej nieco dalej zauważyli psa na łańcuchu, którego zachowanie wskazywało na to, że zwierzę jest chore.
Inspektorzy podjechali od drugiej strony gdzie spotkali ludzi, którzy stwierdzili, iż ten pies leży tam już od soboty i się w ogóle nie rusza. Wg informacji uzyskanych od mieszkańców, ludzie ”we wsi” bardzo boją się właściciela psów.
Inspektorzy wezwali na miejsce patrol policji z komisariatu w Bukownie.
Wtedy wszystkim obecnym ukazał się okropny widok: suka owczarka niemieckiego dogorywała na oczach inspektorów, to już nie był pies to były kości pokryte skórą, na której siedziały muchy. Inspektorzy podjęli decyzję o jak najszybszym odbiorze psa i wezwali na miejsce pracowników Gminy Bolesław.
Po przyjeździe urzędników zaczęła się przepychanka o to, kto powinien zapłacić za wizytę u weterynarza, bo według gminy zwierzę nie jest bezdomne i gmina nie może pokrywać tych kosztów. Jednak inspektorzy nie odpuścili i w końcu pies pojechał do lecznicy, z którą gmina ma podpisaną umowę. Inspektorzy natychmiast udali się do lecznicy, gdzie okazało się, że suka ma potworną mocznicę, prawie całkowity zanik mięśni i wychudzenie graniczące z zagłodzeniem (pies wraz z grubym kocem ważył 17, 7 kg!!!)
Z uwagi na bardzo zły stan zwierzęcia oraz na bardzo niskie rokowania psa podjęto decyzję o jego humanitarnej eutanazji, aby skrócić jego cierpienia.
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela psa.

Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ