KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Giebułtów.20.01.2017

KTOZ otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Giebułtów jest przetrzymywana w złych warunkach bytowych suka ze szczeniakami. Na miejscu znajdowały się trzy średniej wielkości, dorosłe psy, dwa z nich: Dżeki i Nuki, przebywały razem, za ogrodzeniem dość obszernej części posesji rozciągającej się z tyłu domu. Na jej powierzchni miały do dyspozycji jedną, sporych rozmiarów budę, w budzie i obok niej znajdowałą się dosyć czysta słoma. Buda ta była nieocieplona. Bezpośrednio do ogrodzenia przylegał też prowizoryczny kojec, wielkości ok. 3 m na 1,5 m, a przebywała w nim średnich rozmiarów suczka: Filka. Na powierzchni kojca znajdowała się również nieocieplona buda (widać było prześwitujące przez jej szczeliny światło dzienne), która również wysłana była słomą, częściowo rozrzuconą przez zwierzę przed budą. Ogrodzenie kojca dodatkowo przesłonięte było od dwóch stron (od strony pozostałych psów i od strony widocznej od ulicy) dywanami i kilimami. Na jego powierzchni widoczne też były, niesprzątane co najmniej od kilku dni odchody. Obok budy znajdowały się dwa garnki – w jednym z nich widać było resztki niezidentyfikowanego stałego pożywienia, w drugim była zamarznięta woda. W domu znajdował się niewielki piesek, należący do córki właścicielki psów.

W trakcie rozmowy z właścicielką, inspektorzy dowiedzieli się, że psie budy są ocieplone od spodu styropianem. Według jej deklaracji psy na noc zabierane są do garażu i na zewnątrz przebywają tylko za dnia. Okazano inspektorom aktualne szczepienia wszystkich zwierząt. Spisano zobowiązanie, zgodnie z którym właścicielka ma ocieplić budy psom przy pomocy styropianu.

 

Za kilkanaście dni inspektorzy wykonali rekontrole warunków bytowych. Właścicielka poprawiła warunki bytowe zwierząt. Budy zostały ocieplone.

Więcej zdjęć:

Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ