KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Dredzik.02.06.2017

Często inspektorzy KTOZ spotykają się z różnymi przejawami znęcania się nad zwierzętami i wydawać by się mogło, że nie jest ich w stanie nic zaskoczyć. Niestety, kilka dni temu, okazało się, że zwierzę z tej interwencji rozerwało im serce na drobne kawałki.
Dnia 02.06.2017r. Inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami udali się na interwencję do Wolbromia, gdzie według osoby zgłaszającej na posesji przebywa pies zamknięty w „skrzyni”. Inspektorzy po dotarciu na wskazane miejsce zauważyli coś w stylu „klatki”, w której znajdowało się zwierze.
Po bliższym podejściu okazało się, że jest tam zamknięty pies, którego stan na pierwszy rzut oka świadczył o potwornym zaniedbaniu. Pies cały pokryty był brudnymi, śmierdzącymi dredami, widać było, że jest mocno wychudzony.
Właścicielka psa, stwierdziła, iż pies nie daje się obciąć, gdyż przy zabiegach kosmetycznych jest agresywny. Na pytanie inspektorów czemu pies jest tak wychudzony odpowiedziała, że nie wie, bo ostatni raz byli z psem u lekarza weterynarii ok 5 lat temu. Zwierzę od tamtej pory nie było szczepione oraz odrobaczane.
Według oświadczenia ustnego właścicielki pies jest stary i został przez nich znaleziony parę lat wcześniej.
Właścicielka zrzekła się psa „Dingo” na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Pies został przewieziony do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie na ul. Rybnej. Na miejscu lekarze stwierdzili wychudzenie na skraju zagłodzenia.
W trakcie badania okazało się, że żołądek psa jest skurczony do mikroskopijnych rozmiarów.
Przy przyjęciu pies wraz z dredami ważył 8 kg a po obcięciu 6,5 kg, choć powinien ważyć co najmniej 15 kg!!!!! Pies został oceniony na mniej więcej 8 lat.

W związku ze stanem psa, sprawa zostaje zgłoszona na policję.

Bardzo prosimy Państwa o pomoc w utrzymaniu psiaka, gdyż w związku z tym, że psiak jest przywieziony spoza Krakowa, musimy opłacać pełną kwotę za jego pobyt w schronisku.

Oprócz tego, że musi zostać porządnie zdiagnozowany, konieczne jest podawanie mu specjalistycznej karmy, której koszt jest ogromny.

Błagamy o wpłaty, gdyż bez Waszej pomocy, ciężko będzie nam udźwignąć te koszty.

Wpłaty z dopiskiem "Dredzik", można wpłacać na konto: 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540 numer do wpłat zagranicznych PPABPLPKXXX 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej zdjęć:Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ