KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMA


stat4u

Brzesko.03.02.2016

Do biura KTOZ wpłynęło zgłoszenie, iż na jednej posesji w miejscowości Brzesko/Okocim znajduje się 5 psów w złych warunkach. Jakiś czas temu jeden z psów uciekł a kiedy wrócił po jakimś czasie bardzo wychudzony, właściciele nie przejęli się tym, tylko zapieli go z powrotem na łańcuch.
Inspektorzy udali się na miejsce, gdzie okazało się, że są 4 psy w złych warunkach,  do piątego właściciel się nie przyznał.
Na miejsce inspektorzy wezwali policje oraz przedstawiciela powiatowego lekarza weterynarii w Brzesku.
Wszystkie psy były na krótkich łańcuchach, miały nieocieplone rozlatujące się budy i nie miały wody. Nie były również sczepione na wściekliznę, odrobaczane i raczej nigdy nie widział ich weterynarz.
Mała biszkoptowa suczka była na króciutkim ok. pół metrowym łańcuchu, na szyi miała jakiś rzemień od którego powstały otarcia.
Druga suczka miała budę nie dostosowaną do jej wielkości, bez ocieplenia, a z uwagi ze suczka ta była mała, krótkowłosa i wychudzona taka buda nie spełniała wymogów. Suczka ta wg słów właściciela dwa lata była w domu, ale córce urodziły się dzieci, wiec oddała psa ojcu na łańcuch. 
Trzecia starsza kudłata suczka, miała ok 30 cm łańcuch. Na polecenie właściciel odkręcił łańcuch i okazało się, że ma ok 1,5 m.
Czwarty pies z dłuższa sierścią również miał krótki łańcuch zapięty bezpośrednio na szyi. Pies ten wyraźnie miał kłopoty z przednią nogą i kręgosłupem. Weterynarz podjęła decyzje o odbiorze psów i powiadomiła o tym gminę.  Jeden z policjantów zobaczył w stercie złomu części budy i dopiero wtedy właściciel się przyznał, że jakiś czas temu był tu piąty pies, ale według niego zdechł ze starości i pokazał miejsce zakopania zwłok. Policja postanowiła wezwać techników kryminalnych.
Pierwotnie psy miały być odebrane na czas poprawy warunków jednak z uwagi na to, że najmniejsza suczka i tak wróciła by do budy, inspektorzy podjęli decyzje, iż zabiorą ją na zrzeczenie na rzecz KTOZ i będą szukać jej domu, gdzie będzie mieszkać na kanapie. Teraz czeka na dobry dom w hotelu, ma około 4 lat jest bardzo grzeczna i dogaduje się z innymi psami.

Więcej zdjęć:


Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Interwencja - http://oi61.tinypic.com/2a8429u.jpg
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ