KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMAstat4u

PatronatyKrakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami objeło patronat nad książką

"Sposób na Elfa" Marcina Pałasza.

 

Książka ta to wspaniała, wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka i człowieka do psa. Pisarz oraz jego syn zmagają się z przeprowadzką do nowego mieszkania. I oto nagle pojawia się myśl: a może wziąć psa?? Rzecz na pozór wygląda prosto, ale nagle sprawy zaczynają się komplikować: zamiast rasowego szczeniaka, wpada im w oko spłoszony psiak ze schroniska. A to wymaga naprawdę solidnych przygotowań!
Okazuje się, że pies - imieniem Elf - oprócz iście elfiego wyglądu posiada równie elfi charakter! Zjedzenie ćwiartki kanapy nie jest dla niego żadnym wyzwaniem, ale nieobecność ukochanego pana, którego sobie wybrał - to już poważny problem. Nie pomaga w tym też tęsknota za siostrą Elfa - Erką, która została sama w schronisku...

Nowy pan staje jednak na wysokości zadania, czasem zachowując się jak pies, a czasem ucząc Elfa niemal ludzkich zachowań. Na dodatek zaczyna robić wszystko, by Erka znalazła własny dom!
Ich wspólne przygody dają do myślenia każdemu wrażliwemu człowiekowi. Pies to przecież członek rodziny! - stwierdza Autor z pełnym przekonaniem.
Czym to się skończy, co razem przeżyją, jak potoczą się ich losy...?
Sposób na Elfa to wspaniała, wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

Format: 138x195
Oprawa: miękka
Liczba stron: 216
Wydawca: Wydawnictwo Skrzat
Premiera: maj 2012
www.skrzat.com.pl O autorze:
Marcin Pałasz: Kilka słów o sobie "Urodziłem się pod znakiem ekscentrycznych Bliźniąt, a to zobowiązuje. Od najmłodszych lat szedłem zatem przez życie wzbudzając przerażenie otoczenia dziwnymi pomysłami, których skutki najczęściej były dalekie od zamierzonych. Dziecięce marzenia o zostaniu następcą Jurija Gagarina zaowocowały tym, iż studiowałem astronomię, by niedługo potem porzucić ją na rzecz pracy w agencji reklamowej. Moja przekorna natura sprawiła jednak, że w końcu zacząłem pisać książki. Kocham zwierzaki wszelkiej maści i rodzaju, a od niedawna mam swojego psa! Przygarnąłem go ze schroniska, a wabi się Elf :) Jako nieuleczalny marzyciel, cenię sobie deszczowe wieczory przy dobrej książce i kubku zielonej herbaty."

Więcej na: http://www.marcinpalasz.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

patronat nad książką Barbara Gawryluk "Baltic - pies, który płynął na krze"

Jest to wzruszająca, oparta na faktach opowieść o psie, który, spłoszony noworocznymi fajerwerkami, wskoczył na krę i popłynął na niej Wisłą wprost do Bałtyku. Nikt nie potrafił mu pomóc – ani dzieci, ani dorośli, ani nawet wezwana specjalna jednostka straży pożarnej. Wyczerpanego psa, czepiającego się resztkami sił kry, głodnego i zmarzniętego, wypatrzył na morzu, wśród fok, pan Adam Buczyński. Ten dzielny oficer medyczny i mechanik na statku naukowo-badawczym R/V Baltica bez zastanowienia ruszył psu na ratunek.
Historią Baltica przed dwoma laty żyła cała Polska, a nawet zagranica. By pamięć o dzielnym psie i jego nowym właścicielu nie umarła, wydajemy książkę dla najmłodszych, pięknie zilustrowaną przez Iwonę Całą.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami objęło patronat nad książkami Barbary Gawryluk o przygodach psa Kaktusa.

Wydawnictwo Literatura i KTOZ serdecznie zapraszają do lektury.

Barbara Gawryluk
Kaktus, dobry piesCzy chcielibyście mieć przyjaciela? Kogoś wesołego, mądrego i kochającego? Kogoś wiernego i lojalnego, komu można zaufać, z kim się nigdy nie nudzi i z kim chętnie spędza się czas? Jeśli tak, to koniecznie musicie poznać Kaktusa!

Barbara Gawryluk
Kaktus szukajKto jest najmądrzejszym, najdzielniejszym i najmilszym przyjacielem? Kaktus, pies małej Weroniki! Troszczy się o inne psy, pomaga od naleźć zagubioną dziewczynkę i broni swojej pani przed dokuczliwymi kolegami z klasy. Jest prawdziwym przyjacielem, bo za swoją pomo c nie oczekuje niczego w zamian. No, czasem lubi się przespać przy łóżku Weroniki, zamiast na swoim materacu. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami objeło patronat nad książką
  „Nowe przygody grzecznego psa”


„Winter, zostaw!” – rodzina Wintera jak zwykle nie umie się zachować – suszą mu uszy o każdy skradziony ze stołu przysmak. „Wiiiiiinter, wróć!” – dlaczego nie rozumieją, że czasem trzeba sobie trochę pobiegać? I że szkoła oraz tresura są świetne dla niegrzecznych psów, ale nie dla idealnych alaskan malamutów? „Winterku, chodź no tu z tą piłeczką” – aha, powoli się jednak resocjalizują, coraz częściej włączają do zabawy, a czasem nawet bronią Wintera przed zdenerwowaną paniusią z pudelkiem pod pachą.

Winter mocno kocha swoją rodzinę. Najmocniej na świecie! Ale w jego życiu pojawia się jeszcze ktoś… Pewna słodka suczka, w której zakochuje się na zabój!Cena: 22,90 zł
Autor: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Ilustrator: Joanna Rusinek
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 176
Kategoria wiekowa: 5+

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
i Wydawnictwo Literatura polecają równieżCiepły i zarazem zabawny tomik wierszy, którego bohaterami są między innymi zapracowany księżyc, węgorz, który uwielbiał słoną wodę, rodzinka na majówce, gawron w żółtych spodniach czy olbrzymka, która chciała pożreć dwie słodkie dziewczynki. A wszyscy w doskonałych humorach, gotowi rozbawić największego ponuraka! 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Każde zwierzę jest jedyne w swoim rodzaju, najpiękniejsze, najukochańsze. I nie ma znaczenia, czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające. Każde jest wyjątkowe! Bawcie się ze zwierzakami z naszego zbioru opowiadań, śmiejcie się, płaczcie. Pokochajcie zwierzaki i dajcie im tyle miłości, ile się tylko da! One na pewno odwzajemnią się tym samym.

Opowiadania napisali uhonorowani licznymi nagrodami, najlepsi polscy autorzy – Liliana Bardijewska, Grażyna Bąkiewicz, Paweł Beręsewicz, Marcin Brykczyński, Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Irena Landau, Olga Masiuk, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Barbara Stenka, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel.
 Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Patronaty
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ