KRS: 0000044704

Promowane ADOPCJE:

Pentor
REKLAMAstat4u

Edukacja prozwierzęcaBrawo kochane Maluchy ! Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 82 pomagają nie tylko w grudniu. Już jesteśmy umówieni  na naradę Małego Wolontariusza, by  psiaki i koty ze schroniska cały rok wiedziały, że o nich pamiętamy !
W Szkole Podstawowej nr 37 odbyło się  miłe spotkanie. Dzieci, nauczyciele i POETA. Powód spotkania to I KONKURS RECYTATORSKI PT. ''MRUCZĄCY PRZYJACIEL”  Wykonawcy byli bardzo przejęci, co zrozumiałe, ale gościnne progi naprawdę wspaniałej szkoły sprawiły, że trema minęła. Recytatorzy uradowali jury wspaniałą interpretacją wierszy o kotach. Było widać i słychać, że każdy z recytatorów włożył w swą prezentację dużo pracy. Bardzo dziękujemy nauczycielom i rodzicom za starania, by mali i także starsi aktorzy mogli się zaprezentować.  Konkurs był dedykowany KOTOM. One bardzo potrzebują pomocy i tego by uszanować te kruche pożyteczne istoty. Często ludzie są dla nich niesprawiedliwi, więc dzieci pragną to zmieniać. Słowa i myśli zawarte w wierszach także Gościa Specjalnego - Pana Franciszka Klimka  są lekcją szacunku dla kotów, zaproszeniem, by pomagać tym bezdomnym. W szkole gospodarzy Kącik Małego Wolontariusza działa i pomaga im już od 2 lat. To dla nas radość i nadzieja. Oby udało się zorganizować taki konkurs dla szkół średnich. Poezja i dobro to wartości potrzebne, wzbogacające wewnętrznie. Pan Franciszek podczas spotkania opowiadał recytatorom to  czego w wierszach nie było... Jak koty pomagają ludziom, jak ich mrucząca obecność łagodzi szare dni i ludzką samotność.  Dobre słowa, słodkie pączki i gościnność gospodarzy to obietnica, że spotkamy się za rok w większym gronie! Były gratulacje dla zwycięzców, lecz tak naprawdę wszyscy wykonawcy zajęli  pierwsze miejsce. Wrażliwość na los mniejszych braci jest wielce potrzebna. Koty, które spotyka krzywda z ręki człowieka nie mają głosu. Wspaniale, iż dzieci zrobiły to za nie. Słowa uznania za trudy organizacji Dyrekcji SP nr 37, Pani mgr Bożenie Cichoń i wszystkim, którzy stworzyli to miłe spotkanie. Ach! Dla nielegalnego uczestnika SZCZURKA też... Wprosił się do naszego grona, by wtrącić swoje trzy grosze. Tłumaczył dzieciom, że koty stworzone są do kochania, a nie do polowania. Oświadczył : mamy swoje sprawy. Tam, gdzie rządzą koty - my, nic nie mamy do roboty ... W inną stronę biegamy. Mruczki omijamy!!!  Z satysfakcją powitamy wiadomość o  kolejnych podobnych inicjatywach. Zmieniają świat dobrymi słowami. Dziękujemy!     

Brawo Recytatorzy!

Z uwagi na wymogi formalne - dziś - PRZEDSTAWIAMY  UCZESTNIKÓW KONKURSU RECYTATORSKIEGO. MIŁE SPOTKANIE, które pozostanie w pamięci. Zapraszamy na kolejny !    
 

Wyniki konkursu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Klasy I-III

I miejsce Kinga Rosiek  SP 86
II miejsce Emilia Witowska SP 82
III miejsce Anna Chludek SP 86

Klasy IV - VI

I miejsce Anna Grzebinoga SP 37
II miejsce Dominika Czub  SP 89
III miejsce Michał Rycaj  SP 89

Wyróżnienia:

Kalina Bernatowicz  SP 98
Hanna Broś  SP 82
Sandra Sekuła  SP 37
Oliwia Świątko  SP 86
Dorota Paliga  SP 37
Mateusz Żurek  SP 101

Gratulujemy!!!


 

   
Aukcja charytatywna w Technikum Komunikacyjnym w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Technikum Komunikacyjnego, gdzie Pani Marzanna Stachurska zorganizowała aukcję charytatywną, z kótrej całkowity dochód przekazany został na leczenie zwierząt bezdomnych.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj

 


Z OKAZJI

ŚWIATOWEGO DNIA KOTA

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 W KRAKOWIE

ORAZ

KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

DO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

MRUCZĄCY PRZYJACIEL”.

 

 

REGULAMIN KONKURSU ZNAJDUJE SIĘ

NA STRONIE INTERNETOWEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 37 W KRAKOWIE:

www.sp37.net

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele:

mgr Bożena Cichoń, mgr Marzena Miechowicz – tel. (012) 644 39 17.

 

ZAPRASZAMY!

 

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Mruczący przyjaciel”
 

 1. Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 37 im. Juliana Tuwima os. Stalowe 18, 31-922 Kraków, tel. (012) 644 39 17; fax. 642 16 51; www.sp37.net oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

 2. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych posiadających umiejętności recytatorskie.

 3. Cele konkursu:

 • uwrażliwienie na piękno poezji,

 • rozwijanie uzdolnień artystycznych,

 • propagowanie wśród dzieci wiedzy o kotach.

 1. Zasady uczestnictwa:

 • konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych,

 • rozgrywać się będzie w dwóch grupach wiekowych:

  1. uczniowie klas I – III,

  2. uczniowie klas IV – VI,

 • każdą szkołę może reprezentować maksymalnie 3 uczestników w każdej grupie wiekowej wyłonionych podczas eliminacji wewnątrzszkolnych,

 • uczestnicy indywidualnie recytują dowolnie wybrany wiersz o kotach,

 • zgłoszenia do konkursu należy kierować do Szkoły Podstawowej nr 37 do 21 lutego 2014 roku (zgłoszenia mogą być kierowane drogą mailową – sp37krakow@gazeta.pl) – wzór karty w załączeniu,

 • na etap międzyszkolny proszę przynieść podpisane oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) – wzór oświadczenia w załączeniu.

 1. Uczestników oceniać będzie Jury powołane przez Organizatorów konkursu.

Ocenie podlega:

 1. znajomość tekstu,

 2. dykcja,

 3. interpretacja tekstu,

 4. ogólny wyraz artystyczny ( ruch, gest, rekwizyty, strój).

 1. Przebieg konkursu:

Konkurs recytatorski odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 37 os. Stalowe 18

w dniu 27 lutego 2014 r. w godzinach 8.30 - 11.30.

Szczegółowy harmonogram zostanie podany do dnia 25 lutego 2014 r.

Lista laureatów zostanie przekazana do szkół do 28 lutego 2014 r.

 1. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się

w Szkole Podstawowej nr 37 dnia 6 marca 2014 r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu z przyczyn od nich niezależnych.

 

 

 


Program edukacyjny

 

Od czerwca 2011 KTOZ rozpoczęło program Edukacji Prozwierzęcej adresowany do dzieci i młodzieży, promujący humanitarną, odpowiedzialną postawę wobec istot bezbronnych i środowiska.
Spotkania są, mogą być realizowane w przedszkolach, bibliotekach i szkołach- wszystkie poziomy kształcenia.
Scenariusz zawiera elementy aktywnej edukacji do rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży oraz zachęca do działań charytatywnych na rzecz Schroniska ul. Rybna 3. 
Realizacja treści i formy przekazu (narracja dostosowana do wieku uczestników) uzyskała akceptację i deklarację współpracy pedagogów i wychowawców placówek oświatowych, gdzie takie spotkania zostały zrealizowane.  

Działania edukacyjne są najdoskonalszą i realną szansą przemiany trudnej rzeczywistości i niezgody na cierpienie, jakie w niegodny sposób człowiek zadaje bezbronnym zwierzętom.


Zapraszamy do grona Nieobojętnych. Prosimy o kontakt z KTOZ w celu ustalenia terminu spotkań.

Informujemy, że wszystkie zajęcia przeprowadzamy bezpłatnie.
 

 

  

spotkanie pod nazwą "Serce przedszolaka nigdy nie skrzywdzi zwierzaka"

Poniżej przedstawiamy kilka z kilkudziesięciu podziękowań otrzymanych od szkół i przedszkoli, w którym odbyły się zajęcia edukacyjne

 

Wspaniali Przyjaciele!
Wychowankowie mgr Bożeny Cichoń, nauczycielki klas1-3 Szkoły Podstawowej nr. 37 os. Stalowe 18 to cudowny dowód, iż mając prawdziwy przykład dobrych słów i czynów swojego nauczyciela stają się także prawdziwymi, cudownymi ludźmi , pełnymi chęci do działania. To nie czary!  To godny uznania nauczyciel o czułym kocim sercu, przekazujący dzieciom najszlachetniejsze wartości .To działa. Dziękujemy za małych wolontariuszy, gratulujemy pedagogicznych owoców. Dzieci przebrane za koty kwestowały podczas zebrania rodziców. Ileż było w nich radości pomagania, ileż emocji, gdy pozostający pod urokiem takich małych kociolubów rodzice wrzucali nierzadko także po 10 zł. Gratulujemy. To kolejna akcja ucząca pomagania od małego, kształtującą  we wszystkich uczniach postawy pomagania słabszemu. Zwierzęta są najbezbronniejsze z bezbronnych, więc w śród takich ludzi będą miały na pewno lepszy los.  Świat zmieniłby się bardzo, gdyby w każdej szkole udało się oprócz pozytywnych słów dać dzieciom i młodzieży tak ważne doświadczenie jakim jest wspólne pomaganie, w które wkłada się swoje serce.
 

 

Piękne i gorące podziękowania składamy MŁODZIEŻY  GIMNAZJUM NR 4 W KRAKOWIE za na pomoc w zbiórce karmy TESCO dn.16 grudnia 2013 roku
Podczas spotkań edukacyjnych ujawnili ogromną wrażliwość dotyczącą losu zwierząt skrzywdzonych przez  człowieka. Słowami,  i niejedną łzą.  Udowodnili ją natychmiast  także  czynami, bowiem na zaproszenie do akcji komplet chętnych był  już po paru minutach !!
Z uśmiechem i gorącym sercem przekazywali ulotki, urok i poświęcanie czasu dla dobrej idei musiało zasługiwać na sympatię klientów, gdyż udało się zebrać sporo ponad tonę karmy.
WSZYSCY angażowali się maksymalnie. Pytali o kolejną akcję. Gratulujemy RODZICOM wspaniałych pociech!  GRATULUJEMY także Dyrekcji i Nauczycielom szkoły tak znakomitych uczniów.  Młodzi, tak głęboko wrażliwi ludzie są bardzo potrzebni światu. Nie są to tylko słowa, gdyż jedna z pań zachwycona miłymi wolontariuszami , jednemu z nich wręczyła słodkiego batona w ramach wsparcia.Trudno Patryka nie docenić ! Dzielnie przypominał o bezdomnych mruczkach wyposażony w kocie uszy na głowie. BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA  NADZIEJĘ, ŻE NIE GODZICIE SIĘ NA  ŚWIAT OBOJĘTNYCH WOBEC CIERPIENIA ISTOT NAJBEZBRONNIEJSZYCH... Raduje nas to i cieszy, zwłaszcza, Patron gimnazjum  ks.Józef Twardowski może z ich dobroci być dumny szczególnie. Podziękowania dla Pani mgr Bogny Rymkiewicz  także  ogromne, bo jej ognik miłości do zwierzaków rozniecił szlachetny pożar w uczniach.


 Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami - Edukacja prozwierzęca
Strona Główna | Aktualności | Schronisko w Krakowie | Interwencje | Apele | Imprezy | Do Adopcji | Kontakt
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - KTOZ